18 Haziran 2016 Cumartesi

Seo nasil yapilir

Merhaba bu paylaşımımızda seo ile ilgili birçok öneride bulunacağım.

Seo nedir?

Seo internet sitenizin Google ve diğer arama motorları tarafından indexlenmesine yarayan düzenlemelerin yapılmasının genel adıdır.

Seo çalışması nasıl yapılır?

Seo çalışması nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce bilmemiz gereken önemli meseleler vardır. Bunlar;
Seo çalışmasının profesyonel kişiler tarafından yapılmadığı takdirde sitenizin Google tarafından filtrelenmesi muhtemeldir. Ayrıca ban yemiş bir internet sitesinin spamdan çıkarılması normal seo fiyatının 2 veya 3 katından fazladır. Bu ikazları yaptıktan sonra seo nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye başlayabiliriz.

Meta etiketleri hazırlanması

Web sitesi için meta etiketleri çok önemlidir.  Etiketler web sitesinin head kısmına yazılır. Aşağıdaki şekilde örneklendirebiliriz;

<meta name="description" content="anahtar kelime sorusunun cevabı bu sitede">

Kelime hacmi analizi

Kelime hacmi konusunda örnek vermek gerekirse;

Hedef kelimesi seo çalışmaları olan bir internet sayfasında seo çalışmaları kelimesi minimum beş kere geçmelidir. Ayriyetten 1 adet kalın bir adet italik ve 1 adet bağlantı içermelidir.


Link inşaası
Link inşaasına çok dikkat etmek gereklidir.

Link inşaası nedir?

Link inşaası internet sitenizin bağlantısının diğer web sitelerine kademe kademe eklenmesi işlemidir. Azami itina gerektiren bu işlem doğru yapılmazsa arama motorlarının internet adresinizi spam olarak kabul etmesi muhtemeldir.

Paravan blog

Paravan blog işlemi çok fazla kullanılan yöntemlerdendir.  Peki bu yöntem nasıl uygulanır;
Bu yöntem genelde wordpress.com ve blogger.com gibi ücretsiz blog sitelerinden hesap açarak anahtar kelimenize uygun makaleler göndererek yapılır.

Burada paylaştığım teknikler sadece bireysel kullanıcılar ve ufak projeler için geçerli olan yöntemlerdir. Kurumsal seo hizmeti (eticaret, haber, sosyal ağ vs.) yaptırmak için seo firmaları tercih edilmeli.

Kaliteli seo hizmeti almak için istanbul seo firması olan dogru bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

0212 664 55 32

0531 500 95 44

destek@dogruwebtasarim.com

Çırpıcı mah. 1. Taşocağı sok. No:70/B

Zeytinburnu / İSTANBUL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder