13 Temmuz 2017 Perşembe

Uzman web sayfasi tasarim

Uzman web sayfasi tasarim nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen şahıs veya firmalar hangi stratejiyi uygulamalıdır?

Uzman web sayfasi tasarim yaptırırken hangi konulara önem verilmeli?

Uzman bir web tasarım hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kriterler vardır;

  • Uzman web sayfasi tasarim yaptıracağınız şahıs veya ajans'a ne istediğinizi açıklayıcı bir biçimde anlatan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir fikriniz yoksa, bu konuyu komple sitenizi tasarlayacak şahıs veya kuruluşa bıraktıysanız, demo çalışma talep edebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve anlaşmanızda istediğiniz tüm özellikleri en küçük ayrıntısına kadar belirtin veya yazdırın, sözleşmeyi mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genel olarak web dizayn yapıldıktan sonra web yazılımına uayarlama uygulanır. Bu nedenden mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web tasarım, Web yazılım, Seo ve Grafik bunların hepsi ayrı hizmetlerdir. Hepsi için anlaşma yapacaksanız dikkatli olmalısınız. Örneğin siz web dizayn için anlaştınız, yönetim paneli yapılacakmı diye sormalısınız. Aksi halde statik bir internet sayfasına sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Web tasarım hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo hizmetleri ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Uzman web sayfasi tasarim seo uyumlu hazırlanmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı kriterler vardır. Hızlı olması gereklidir bu işlem kaynak kodları (css, js, html vb. gibi) sıkıştırlarak ve görseller optimize edilerek sağlanmaktadır.
  • Uzman web sayfasi tasarim mutlaka duyarlı (responsive) yapıya sahip olmalıdır. Web sayfanız bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

 

Uzman web sayfasi tasarim ücretleri ne kadardır?

Uzman web sayfasi tasarim için ortalama fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada aynıdır. Freelance olarak yapan kişilerin ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız yalnızca ucuz olduğu için çalışmanızı tavsiye etmemekle birlikte nedenleriyle birlikte açıklayacağız.

İstanbul web dizyan firmaları özel web tasarımı aşağı yukarı 1.000-1.500 tl civarlarındadır.
E-Ticaret sayfası tasarımları 1.200-4.000 tl arasındadır.

Bu işi yapan ajanslar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki firmadan bağımsız web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Freelance iş yapanların giderleri fazla olmadığından ve firma düzeyinde iş garantisi sağlamadıkları için fiyatları firmalardan %30 - %50 daha azdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder